Всесвітній день безпечного Інтернету

 2021

#SID2021_#SaferInternetDay_#ДеньБезпечногоІнтернету

9 лютого 2021 року у світі відзначається День безпечного Інтернету (Safer Internet Day) під гаслом “Разом для найкращого Інтернету”.

День безпечного Інтернету (SID/ДБІ) запровадили мережі Insafe та INHOPE за підтримки Європейської комісії для просування безпечного та позитивного використання цифрових технологій, особливо, дітьми й молоддю.

Цей день проводиться з метою залучити до дій кожного, хто відіграє свою роль у створенні кращого Інтернету для всіх. 

Цьогоріч у День безпечного Інтернету ми не оминули і ВЧИТЕЛІВ. Адже вони також турботливі батьки, які мають знати про ризики, що чатують на них та дітей у мережі. Було проведено тренінг на основі «Серіалу для батьків «Безпека дітей в Інтернеті»» на сайті «Дія. Цифрова освіта», аби навчити вчителів допомагати дітям використовувати Інтернет та цифрові пристрої безпечно і з користю. По закінченні курсу кожен отримав сертифікат. На завершення було проведено тест, щоб перевірити свою цифрову безпеку. Учасники тренінгу, були дуже активними і отримали досить багато цікавої та корисної інформації, яку тепер з легкістю будуть використовувати у повсякденному житті.


Було проведено ряд заходів для учнів, а саме:
  • 3-ті класи
Працювали з додатком доповненої реальності Quiver. Створювали малюнки на тему «Безпечний Інтернет». Дивіться, як дитячі творіння чарівним чином оживають на екрані наших розумних пристроїв.


  • 4-ті класи
Працювали з середовищем програмування Scratch. Створювали тест про Інтернет залежність.



 

  • 5-6-ті класи
Було проведено прес-конференцію "Разом для найкращого інтернету". У підсумку переглянули відео про безпечний Інтернет.

  • 7-8-мі класи
Кібербулінг – що це та як це зупинити?
Саме під таким гаслом пройшов круглий стіл у даних класах. За даними опитування, проведеного ЮНІСЕФ, кожен третій підліток в Україні ставав жертвою онлайн-булінгу, а кожен п'ятий був змушений пропускати через це шкільні заняття. Під час пандемії COVID-19 підлітки почали ще більше часу проводити онлайн і стали ще більш вразливими для негативного впливу кібербулінгу.
Переглянувши 4 короткі відео, учні дізналися, як виглядає кібербулінг, які причини та потенційні наслідки кібербулінгу, як припинити кібербулінг і що робити, якщо хтось із друзів став жертвою кібербулінгу. 
Участь в освітньому серіалі взяли українська суперстар NK (Настя Каменських) і співачка, акторка та ютуб-влогерка Анна Трінчер. Проєкт створено Міністерством цифрової трансформації України за підтримки ЮНІСЕФ в Україні та втілено студією онлайн-освіти EdEra.


  • 9-11-ті класи
Працювали на вебсайті www.storyboardthat.com. Створення коміксів, про безпечну поведінку в Інтернеті, дуже захопило старшокласників. І ось що у нас вийшло.





Немає коментарів:

Дописати коментар